Porady
ZIOŁA NA USPOKOJENIE
Szybkie tempo życia sprawia, że nie zawsze mamy czas na odpoczynek. Częściej też jesteśmy narażeni na stres, który kumuluje się w organizmie. Nie wszyscy potrafią sobie z nim radzić, dlatego ciągle chodzą podrażnieni i nerwowi. By sobie pomóc wystarczy niewiele - pomocne okazują się zioła na uspokojenie.

Nie trzeba od razu sięgać po silne tabletki uspokajające, by zapomnieć o stresie. Na początek wystarczą zioła na nerwy, które działają delikatnie wyciszająco i relaksują.
Jakie zioła na uspokojenie?
Jeśli interesują cię zioła na uspokojenie, ich lista jest dość długa. Pozyskiwane z nich naturalne wyciągi szybko koją nerwy oraz przynoszą odprężenie. Ponadto zwalczają bezsenność i wiele innych dolegliwości spowodowanych przedłużającym się stresem.
Sięgnij po takie zioła na nerwy jak:
- kozłek lekarski - zawiera olejki eteryczne i walepotriaty o działaniu uspokajającym i wyciszającym, dlatego ułatwia zasypianie;
- chmiel zwyczajny - działa uspokajająco i przeciwdrgawkowo; ułatwia zasypianie;
- męczennica cielista - uznawana za jedno z najsilniej działających ziół uspokajających; działa przeciwlękowo i rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego;
- melisa lekarska - wykazuje właściwości uspokajające, rozluźniające; zmniejsza napięcie nerwowe; łagodzi migreny.

Wyżej wymienione zioła dostępne są m.in. w formie herbatek ziołowych. Alternatywą jest płyn doustny, np.
Sedomix stanowiący starannie dobraną mieszankę ekstraktów roślinnych. Płyn zawiera nie tylko
melisę lekarską i
kozłka, ale również owoc
dzikiej róży, ziele
dziurawca czy
ziele owsa.
Sedomix wystarczy przyjmować 3 razy dziennie po 5 ml, by uzyskać efekt działania uspokajającego i wyciszającego.
Zioła uspokajające - czy to bezpieczne?
Zioła na nerwy budzą wiele wątpliwości - okazuje się jednak, że nie ma powodu do niepokoju. Ich spożywanie - zarówno w postaci naparów, jak i gotowych płynów doustnych - są bezpieczne. Warto więc sięgać po nie w chwilach nadmiernego stresu, by ukoić skołatane nerwy.
Warto jednak zachować zdrowy rozsądek, ponieważ niektóre z ziół - spożywane w nadmiarze - mogą wywoływać niepożądane działanie, np. bóle głowy, zaburzenia widzenia.