Porady

SZUMY I PISZCZENIE W USZACH - PRZYCZYNY I LECZENIE

Masz wrażenie, że w twoich uszach pojawia się szum? Utrudnia ci to codzienne funkcjonowanie, ponieważ nie możesz skoncentrować się na wykonywaniu obowiązków? Sprawdź, skąd się biorą szumy uszne i dowiedz się, jak je wyeliminować. 

Piszczenie w uszachPiszczenie w uszach (szumy uszne) to zjawisko akustyczne, które słyszy wyłącznie osoba zmagająca się z tym problemem. Przyczyn takiego stanu jest wiele: począwszy od chorób związanych z tarczycą, a skończywszy na silnym stresie.

O czym może świadczyć piszczenie w uszach?

Przyczyny szumu w uszach są złożone. Nie warto jednak ich bagatelizować, gdyż mogą świadczyć o mniej lub bardziej poważnych dolegliwościach. Ponadto są dość uciążliwe, mogąc doprowadzić do silnego napięcia nerwowego.


Nadczynność tarczycy

W przypadku nadczynności tarczycy dochodzi do krążenia większej ilości hormonów tarczycowych, co jest bodźcem do pobudzenia układu krwionośnego. W efekcie dochodzi do podniesienia ciśnienia krwi, co może skutkować m.in. piszczeniem w uszach.

Silny stres

Przyczyny szumu w uszach można dopatrywać się również w przedłużającym się stresie. Piszczenie w uszach nasila się przede wszystkim wieczorem lub zaraz po położeniu się do łóżka. Warto więc znaleźć przyczynę napięcia nerwowego i starać się ją wyeliminować. 

Miażdżyca

Jeśli chodzi o piszczenie w uszach, miażdżyca może być ich powodem. Blaszki miażdżycowe zwężają światło tętnic, w efekcie czego krew musi się przez nie przecisnąć. To z kolei powoduje uciążliwe szumy uszne, które nasilają się np. po dużym wysiłku fizycznym. 

Jak pokonać szumy uszne?

VenofortonChcąc wyeliminować piszczenie w uszach, trzeba w pierwszej kolejności rozpoznać przyczyny szumu w uszach. Dzięki temu walka z uciążliwymi dźwiękami będzie skuteczna.

W przypadku, gdy piszczenie w uszach ma charakter fizjologiczny, specjaliści zalecają picie herbaty z ziela jemioły albo inne zioła na szumy uszne. Świetnie sprawdzają się gotowe mieszanki w postaci doustnych płynów, np. Venoforton. Jest to preparat, który zawiera takie zioła na szumy uszne jak: jemioła, kwiatostan głogu, ziele arniki. Ich działanie polega przede wszystkim na poprawie krążenia krwi.
 
Nasze wieloskładnikowe leki ziołowe wytwarzane są według sprawdzonych, skutecznych receptur wyłącznie z naturalnych składników. Wyróżniają się połączeniem wieloletniej tradycji z nowoczesną wysoką jakością. Cieszą się zaufaniem oraz popularnością wśród pacjentów, lekarzy i farmaceutów.

Nasze produkty

Wszystkie nasze produkty są dostępne bez recepty w aptekach i sklepach zielarskich na terenie całego kraju.
Copyright © Leki Natury | Designed by Venomedia