Porady

ZIOŁA NA CUKRZYCĘ

Cukrzyca to choroba określana mianem "cichej epidemii". Jak wskazują statystyki, zmaga się z nią ponad 370 mln osób na całym świecie. Zgodnie z przewidywaniami, w 2030 roku żyć będzie ponad 550 mln diabetyków. Co zrobić, by zmniejszyć ryzyko zachowania i ułatwić leczenie tego schorzenia?
 

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, która rozwija się na skutek zbyt małego wydzielania insuliny przez trzustkę. Jeżeli cukier nie jest w stanie przedostać się do wnętrza komórek, glukoza krąży we krwi, wywołując tzw. hiperglikemię - charakterystyczną dla cukrzycy.
 

Jakie zioła na cukrzycę stosować?


Chociaż to zmiana trybu życia na bardziej aktywny, modyfikacja codziennej diety oraz podawanie insuliny to główne metody leczenia, zioła na cukrzycę stanowią doskonałe wsparcie. Wsparcie, dzięki któremu poziom cukru we krwi utrzymuje się na stałym poziomie. Po jakie zioła na cukrzycę sięgać, by wspomóc pracę trzustki? 

Perz


Perz to roślina niedoceniana, mimo że skrywa w sobie leczniczy potencjał. Obecna w jego kłączu trytycyna należy do grupy polifruktozanów (cukrów złożonych zbudowanych z fruktozy). Nie ulega wchłanianiu w jelicie cienkim, dlatego nie powoduje wzrostu stężenia glukozy we krwi. 

Fasola zwyczajna


Właściwości lecznicze wykazuje naowocnia, czyli strąki pozbawione nasion. Zapobiega nagłym wahaniom poziomu glukozy we krwi. Ponadto blokuje wydzielanie enzymów odpowiedzialnych za trawienie skrobi.

Gotowe mieszanki ziołowe


DiabetofortChcesz wspomóc leczenie hiperglikemii, sięgając po zioła na cukrzycę? W związku z tym, że niektóre rośliny są trudno dostępne, lepiej sięgnąć po gotowe mieszanki.

Diabetofort to środek wspomagający w zapobieganiu wzrostowi cukru we krwi. Produkt zawiera starannie skomponowaną mieszankę roślinną, która odpowiada za regulowanie poziomu cukru we krwi. Zapobiega gwałtownym wahaniom, przeciwdziałając hiperglikemii. Świetnie sprawdza się jako środek profilaktyczny u osób z rodzinnym obciążeniem cukrzycowym.
Nasze wieloskładnikowe leki ziołowe wytwarzane są według sprawdzonych, skutecznych receptur wyłącznie z naturalnych składników. Wyróżniają się połączeniem wieloletniej tradycji z nowoczesną wysoką jakością. Cieszą się zaufaniem oraz popularnością wśród pacjentów, lekarzy i farmaceutów.

Nasze produkty

Wszystkie nasze produkty są dostępne bez recepty w aptekach i sklepach zielarskich na terenie całego kraju.
Copyright © Leki Natury | Designed by Venomedia