Ziołowe porady

Start / Ziołowe porady / Krążenie / Leczenie hemoroidów

Krążenie

Leczenie hemoroidów

Leczenie hemoroidów

Prowadzony styl życia w połączeniu z dietą bardzo często odbija się niekorzystnie na naszym zdrowiu. Pojawia się wiele problemów, których można byłoby uniknąć. Przykładem są hemoroidy, które dotykają głównie osób prowadzących siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej.

Hemoroidy znane są również jako żylaki odbytu. Przytrafiają się niezależnie od wieku jako efekt stylu życia oraz nieodpowiedniej diecie. Pojawiają się również na skutek zawirowań hormonalnych, dlatego często dotykają również kobiety w ciąży. Dają przy tym dość uciążliwe objawy, dlatego nie można ich bagatelizować.

Czy to hemoroidy?

Jednym z pierwszych sygnałów, które mogą świadczyć o pojawieniu się hemoroidów jest swędzenie w okolicy odbytu, któremu może towarzyszyć delikatne uszkodzenie śluzówki i skóry. Z czasem może pojawiać się krwawienie  - najczęściej podczas wypróżniania (hemoroidy pozostawiają ślad na papierze toaletowym). Jeśli problem jest dość zaawansowany, wówczas dochodzi do wypadania guzka krwawniczego, który staje się wyczuwalny w okolicy odbytu. 

Leczenie hemoroidów

Wypadających guzków krwawniczych nie można bagatelizować. Chociaż na początku mogą one samoistnie cofnąć się, z czasem trzeba będzie im "pomóc". To ważne, by nie dopuścić do obrzęku oraz zakrzepicy.

Jeśli zauważysz u siebie objawy występowania żylaków odbytu, koniecznością będzie leczenie hemoroidów. W tym celu udaj się do lekarza - najlepiej proktologa po uprzednim uzyskaniu skierowania od lekarza rodzinnego. Specjalista już na pierwszej wizycie przeprowadzi proste badanie stwierdzające występowanie hemoroidów.

Leczenie hemoroidów zależy od stopnia zaawansowania problemu. Im żylaki odbytu wcześniej zostaną wykryte, tym szybszych efektów można oczekiwać.

Maści, tabletki, czopki

W pierwszej kolejności przepisywane są leki na hemoroidy - głównie maści, czopki i tabletki. Ich działanie polega na eliminowaniu uciążliwych objawów, tj. świądu i obrzęków.

Leki na hemoroidy można wspomóc, stosując preparaty lecznicze przeznaczone do wzmacniania naczyń żylnych. Warto sięgnąć choćby po Venoforton - doustny płyn, który bazuje na roślinnych ekstraktach wpływających korzystnie na żyły. Wyciąg z kasztanowca, miłorzębu japońskiego, ziela arniki, głogujemioły poprawia krążenie oraz zapobiega niewydolności żylnej. Wzmacnia przy tym naczynia krwionośne.

Skleroterapia

Leczenie hemoroidów może odbywać się również poprzez bezpośredni zastrzyk w guzek krwawniczy. Jest to jednak rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku niedużych żylaków odbytu. Zabieg polega na wstrzyknięciu specjalnej substancji wywołującej powstanie zakrzepu, który po pewnym czasie odpada.

Laseroterapia

Nie tylko leki na hemoroidy, ale również laseroterapia jest w stanie wyeliminować wstydliwy problem. Istotą zabiegu jest naświetlenie guzka, w efekcie czego (na skutek bardzo wysokiej temperatury) dochodzi do obkurczenia i zamknięcia naczyń.

Ostatecznością, jeśli chodzi o leczenie hemoroidów, jest ich chirurgiczne wycięcie. 

PRZEDSIĘBIORSTWO
FARMACEUTYCZNE
"LEKI NATURY"
TADEUSZ POLAŃSKI  Sp. z o.o.

ul. Zielona 30
08-500 Ryki
Polska

tel. (81) 865-10-69
e-mail: biuro@lekinatury.pl

Gdzie kupić

Wszystkie nasze produkty są dostępne bez recepty w aptekach i sklepach zielarskich na terenie całego kraju.
Szukaj »